Рідновірський інформаційно-аналітичний ресурс Головна Реєстрація Вхід
Головна » Статті » Світогляд

Сопричастя по-християнськи та по-рідновірськи: відчуйте різницю!

Сопричастя по-християнськи та по-рідновірськи:

відчуйте різницю!

 

В ушанування жертв Голодомору 1932-1933 років Спілка української молоді ініціювала акцію «Сопричастя». Кожному здоровому українцю віком від 18 років пропонується протягом 21-22 листопада (1) тримати суворий піст без їжі, (2) молитись за упокій душ померлих від голоду та безвинно вбитих і (3) дати милостиню (http://cym.org/ua/news/SOPRYCASTTJA-2008.asp ).

 

Правовірний християнин від таких високодуховних дій може відчути справжній катарсис, справжній підйом над ситою повсякденністю, справжню корисність свого існування.

 

А рідновір – ні, не відчує всіх наведених вище спецефектів. І не зробить нічого з вищезапропонованого. Що ж він відчує і що зробить у День Голодомору?
 
 
 
 

По-перше, рідновіра не дуже цікавить потойбічний путь померлих. Оскільки для рідновіра «геєни вогняної» не існує, відмолювати грішні душі від потрапляння туди й від смоловаріння там не має сенсу. І без наших молитов ріка Нави винесе гідних до нового життя у нащадках – рано чи пізно.

 

Єдине, що ми можемо зробити для них, – це допомогти цій річці винести їх раніше. Як? А через народження дітей. Нових дітей свого народу – оскільки нове народження  може відбутися лише у своєму народі.

 

Так що ж ми можемо зробити для душ померлих родичів?  Кохатись і народжувати, і годувати своїх дітей.

 

 

По-друге, рідновіра не стосується спокута своїх гріхів через піст. Рідновіру не світить ні прощення, ні довічний спокій у райській резервації. Рідновір відповідає за всі свої вчинки самотужки, без усяких розіпнутих спасителів та святих заступників, і відповідає не тільки за себе за одного, а й за весь рід свій, від пращурів до нащадків.

 

Тому рідновір не голодуватиме без нужди й потреби. Рідновір береже своє здоров’я – тому що це хліб і  здоров’я його нащадків. Рідновір не відмовлятиметься від кохання у чиюсь шану – навпаки: він подбає зачати нове життя, тому що наші нащадки – це наша вічність. І це довічне життя народу, зазнавшего тяжких утрат у часи Голодомору.

 

Так що ми можемо зробити для свого вічного життя? Їсти, тренуватись, кохатись і народжувати!

 

 

По-третє, для рідновіра своя сорочка ближче, а свій рід – ближче й за свою сорочку. І якщо рідновір уже має своїх дітей – тоді він саме їм допоможе в першу чергу, а вже потім сиротам та іншим нужденним.

 

Рідновіру не потрібно демонструвати свою щедрість ні перед господом, ні перед суспільством. Зате створити чи купити своєму синові їжу, книгу та зброю – це рідновірський підхід. І подарувати дружині сина чи дочку – це також рідновірський підхід.  Тому що досягнення наших дітей – це найкращій дар народові.

 

Так що ми можемо подарити, що зробити для свого народу? Кохатись, народжувати й виховувати дітей гідними продовжувачами справи і слави Роду.

 

 

По-четверте, рідновір бореться не за своє персональне місце в раю, а за місце під Сонцем для всього роду свого. Тому рідновір дбає не про прощення гріхів, а про нарощування своєї сили – особової, сімейної, родової, національної.

 

Якщо рідновір купує свічку – то не для задоволення якогось там святого, а щоби самому бачити у темряві. Якщо рідновір звертається до бога – то не за порятунком, а за знанням та силою. А щоби боги були впевнені у твоїй гідності й спроможності отримати божі дари – краще звертайся, якщо ти вже хоча б трохи освічений та озброєний.

 

Так що ми можемо зробити для своїх богів? Купувати книги та зброю. І приділяти час опануванню тим і другим. І не тільки по святах, а постійно й наполегливо.

 

До речі, так ми ще й завадимо катам, сучасним і майбутнім, повторити Голодомор на нашій землі. Освічений, озброєний і готовий діяти народ – що може краще застерегти чужинців від ошукування наших комір і погребів?

 

 

Так до чого ж ми закликаємо всіх рідновірів, усіх українців, усіх козаків, усіх слов’ян? Що робити в ушанування жертв Голодомору?

 

Їсте добре! Годуйте своїх дітей! Освічуйтесь, озброюйтесь і тренуйтесь! І найголовніше: кохайтеся й народжуйте!

 

Дмитро Кисельов

Категорія: Світогляд | Додав: Богудан (18.11.2008) | Автор: Дмитро Кисельов
Переглядів: 2429 | Коментарі: 8 | Рейтинг: 4.2/5 |
Всього коментарів: 8
8 Nene  
0
I am totally wowed and preapred to take the next step now.

7 Родовест  
0
Слава Роду,ести ещё Люди,не распявшие Дух Даденный им Для Жизни! И не променявшие Родной Ирий на чуждоземный ерусалем!!

6 Чорновус  
0
Згоден з автором статті, добрими справами в славу РОДу, та пам'яттю в своєму серці, треба вшановувати загиблих, а не показухою і очковтиратєльством як хрюси.

5 Ярина  
0
Все це правильно. Та ніхто не заважає будь-якій людині в ці дні поставити не свічку, а окрему тарілку з їжею для предків. І сісти з дітьми, тихенько їм розповісти, що було таке, і що в наших силах саме не допускати подібного в майбутньому. Це також буде вшануванням пам’яті...

4 Ainaeitel  
0
Полезная статья. Поднимает дух. Я бы ещё дополнила, что ничего не происходит просто так. Никогда ни один человек не заболеет и не умрёт из-за воздействия внешних факторов. Всё, что с нами происходит, формируем мы сами - своими мыслями, действиями, словами... Если что-то идёт не так, причину нужно искать в себе и в своём роде, выявлять её и решать. А побиваться из-за чужого негатива и нерешонных проблем дело глупое и неблагодарное, ведь за это время можно сделать много полезных вещей, которые принесут добрые всходы. К тому же мы должны заботиться о здоровье своего тела, ведь оно - лодка для нашего духа.

3 Любомир  
0
+1
Повністю підтримую!!!

2 Элора  
0
Катюша, спасибо за ссылку! Родноверы и анцентисты - почти братья по вере. :) Как многое у нас схоже!

1 Яробор-Змей  
0
очень правильно!!!
вместо того чтоб впадать в депрессию и уныние по поводу того что было "тогда"
надо сделать все чтоб этого не повторилось сегодня и завтра

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вівторок, 26.11.2024, 08:39
Меню сайту
Категорії каталога
Світогляд [45]
Суспільство [39]
Влада [26]
Господарство [9]
Наука [29]
Події [28]
Творчість [11]
Розваги [0]
Офіційні папери [2]
Особи [22]
Промови [3]
Відгуки [9]
Форма входу
Наше опитування
Чи подобається Вам наш сайт?
Всього відповідей: 198
Пошук
Друзі сайту
Рунный посох: официальный сайт фестиваля славянских искусств Славянская Библиотека: книги, статьи, языческая музыка разных стилей, клипы языческих музыкальных коллективов, видео, ссылки, юзербары, Вече. Славянский информационный каталог Общество Белые Традиции
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
"Віче" © 2024Хостинг від uCoz