Слава Україні! Представтесь, будь ласка.
Героям Слава! Сергій Василюк, духовне ім'я - Новояр.
Розкажіть коротко історію "Тіні Сонця". В чому причина своєчасної зміни стилістики гурту з нейтрального року на фолк-орієнтований метал?
Наскільки це своєчасно - судити вам. Ідея створення сильної української пісні виникла наприкінці 2002 року, я відчув це вглибині себе. Наш Світ (український) Вічний, і все славетне, що коли-небудь було в Його житті ніхто не може остаточно зруйнувати. А от чи вдасться відродити по-справжньому - залежить від нас.
Нещодавно вийшов Ваш новий альбом "Полум'яна Рута", що є вже другим в новітній історії гурту. Наскільки Ви задоволені виконаною роботою?
Досконалості немає меж, але ми щасливі, що новий альбом вивів нас на вищий рівень. Про нашу музику дізналося чимало людей, а оскільки на концертах граємо і старі хіти, пересвідчуємося, що практично всі кращі речі з нашої дискографії сприймаються дуже позитивно. Ми тривалий час були в "тіні", але окрім двох офіційних альбомів, маємо ще два неофіційних. До речі, маємо дуже інформативний сайт - www.sun-shadow.info.
Чи будуть загальнодоступними старі матеріали "Тіні Сонця", ачи на них вже поставлена остаточна крапка? Не маєте наміру щось переробити, до прикладу, композицію "Хрестини Вовкулаки" з альбому "Святість Віри"?
Більше скажу - вже записаний чорновий варіант цієї пісні в новому складі. Навіть була ідея включити її в "Полум'яну Руту". Окрім неї я планую відродити "Народу Руському Похрещеному", можливо "Дай Відповідь", "Шепіт Води"... "Вітер З Гаєм" вже неодноразово в новій версії грали.
Як повідомлялось, частина передбаченого для "Полум'яної Рути" матеріалу вийде вже на наступному альбомі. Коли варто очікувати його появи і чим він різнитиметься від попередніх робіт?
В деяких Інтернет-виданнях вже відома пісня "Твоя Зброя". Вона буде однією з основних пісень нового альбому. Але більше наразі сказати не можу: тільки починаю думати про майбутній альбом.
В музиці "Тіні Сонця" присутній універсальний символ, а саме казковий і таємничий образ Дикого Поля, котрий червоною смугою проходить крізь усю творчість гурту. Що для Вас означає Дике Поле і чому так багато митців дедалі частіше звертаються до містики цього образу?
Дике Поле - світ української свободи. Окрім того, як і Великий Луг, воно свого часу було унікальним природним комплексом. Пісня мого брата "В Дикім Полі" продовжує песимістичну лінію, яку розпочинає композиція попереднього альбому - "Палає Степ". І те, і інше ми втратили. Вчора був у Запоріжжі. З однієї сторони приємно здивували люди - дуже світлі, привітні, навіть на українську переходили (деякі) зі мною. Але оця гребля - то Дніпро на колінах... Ми втратили майже всі наші святині і не знаю, чи повернем. Кажу "майже", бо все ще несе свої води Дніпро, все ще стоять столітні дуби, де-не-де шумлять ковилові степи.
Останнім часом можна почути "Тінь Сонця" в українському радіо-ефірі, що є чималим проривом для гурту подібного жанру. В якій мірі можна говорити про Вашу "популярність" та комерційний успіх?
Частково. Прорив є за рахунок унікальності жанру і тому, що в записі ми звучимо легше, ніж на концертах. А власне, чому б нам не звучати на радіо? Хороша музика, вибачте за "самокритичність".
Розкажіть більше про супутні проекти гурту. Чи можна буде почути на наступних платівках "Тіні Сонця" композиції в дуеті з Наталією Данюк? Адже не секрет, що ці пісні є одними з найкращих у творчості гурту.
Спасибі. Зараз зателефоную Наталі, поспілкуємось. Давненько не чули один про одного. Дійсно, в нас є що робити. Можливо, після ваших слів нарешті оживе "Зачарований Світ"...
Наскільки мені відомо, нещодавно в гурту "Тінь Сонця", як свого часу і в "КОМУ ВНИZ", виникли проблеми на грунті звинувачень у "фашизмі", "расизмі" та решті відомих гріхів проти "людства". Ваш коментар з приводу?
Знаєте, коли божевільні на вулиці кричать якусь нісенітницю, це не значить, що це потрібно коментувати. Свого часу, звісно, таки довелось, бо під загрозою був концерт. Найцікавішим є те, що я маю можливість спілкуватися з представниками змішаних кровей, які нормально ставляться до українського націоналізму. Прикро от, що серед українців є такі "унікали", які самі собі шукають "проблему" і навіть знаходять час, аби її обговорити.
Взагалі, як Ви реагуєте на те, коли "Тінь Сонця" порівнюють з "КОМУ ВНИZ"?
А у нас в Україні дуже мало хорошої рок-музики. Зараз слово "рок" стало модним. Всі грають "рок", а насправді рок-гуртів, які є більш-менш на плаву, в Україні є не більше 5. Якщо порівнювати з нашим північним сусідом, якого ми так не любимо, то ситуація з "роком" в Україні просто плачевна. Ну а ми з "КОМУ ВНИZ" в піснях піднімаємо саме українські проблеми, тому нас так часто порівнюють. Але "КОМУ ВНИZ" значно старші за нас, можна сказати - вчителі, тому думаю, позитивна лінія патріотичного року зберігатиметься і надалі.
Ви знані за свій рідновірський світогляд і дружбу з організацією "Кіш Характерного Козацтва". Сам образ козацтва є одним із центрових у творчості гурту. У зв'язку з цим, чи бачите Ви перспективи відродження цього феномену в сучасній Україні? Як уникнути горезвісного "шароварництва"?
Окрім характерників, спілкуюся із Звичаєвим Козацтвом. Коли людина живе як справжній козак і не нав'язує свої політичні, релігійні чи ще якісь переконання - це не шароварництво. Та ви ще спершу спробуйте потрапити до їхніх лав! Але якщо хочете стріляти з гармати, володіти шаблею і не тільки - познайомтесь. Але поміж нашого "патріотичного кола", є й такі, які на базі своїх знань роблять бізнес, самопіар - таких не поважаю. До речі, в шароварах зручно займатися спортом і, даруйте, копати картоплю.
Нарешті, цікаво почути Вашу оцінку української RAC- та NSBM-сцени, зокрема таких гуртів як "Сокира Перуна" та "Drudkh".
Мало слухав, аби дати повноцінну відповідь.
На завершення, Ваші побажання читачам.
Життя прекрасне! Пізнавайте його і себе - будьте щасливі! Любіть і бережіть Батьківщину!
Джерело: http://smierc.narod.ru/Interviews/Int-Vasyliuk-2007-01.htm |