Рідновірський інформаційно-аналітичний ресурс Головна Реєстрація Вхід
Головна » Статті » Суспільство

Любомир: "Наша мета - створити систему обміну інформацією між громадами та рідновірами"
  
1. Що таке "Коло"? Що цей проект може запропонувати нового у рідновірському інформаційному просторі?

 

Проект КОЛО замислювався декілька років тому. Була ідея створити інформаційний сайт для рідновірів, де кожен міг би залишити дані про себе та знайти потрібну інформацію про інших рідновірів, чи рідновірські організації. Мета проекта – оперативний обмін інформацією між рідновірами.

С початку КОЛО виглядало як таблиця з анкетами користувачив, потім поступово додавались різні служби. Зареєструвавшись на КОЛІ, людина отримує доступ до всіх сервісів ресурсу. Першим, як на мене, дуже цікавим сервісом є FTP-сервер. Це файлообмінник, де за рік накопичилось більше 50Гб інформації (відео, аудио, книги, малюнки і тд.). Зараз готується новий канал та нова база під цей сервер, де будуть цікаві поновлення та ще більше можливостей обмінятися фільмами, книгами чи музикою рідновірської тематики. Зараз КОЛО являє собою повноцінну базу даних, де накопичена інформація про рідновірів, рідновірські організації, сайти різної тематики, так чи по іншому дотичних слов’янського рідновірського руху, ленту новин з сайту Віче (велика подяка адміністрації сайту "Віче" за інформаційну підтримку), форум, персональний для кожного користувача блог та внутрішню систему особистих повідомлень.

Зараз важко запропонувати щось координально нове в інтернет просторі взагалі. Подібних систем багато, але суто рідновірських я не зустрічав. Головна мета: не створити для рідновірів щось зовсім нове, а зробити систему оперативного обміну інформацією між громадами та рідновірами.

 

 

2. Коли з'явілося "Коло"? Хто був автором ідеї? Хто написав код? Як відбувався розвиток проекту?

 

Думаю, ідея створити щось подібне була не у одної людини, тобто думав про це не один я, тому приписувати авторство комусь окремому, мені б не хотілося. Скажу так, ідея зароджувалась десь у колі однодумців, до якого на той час належили: я, Дмитро Кисельов, Ладомир. Пройшло два роки, поки ідея набула реалізації. Код, та початкове оформлення взяв на себе я. Але потім завдяки критиці, побажанням, та допомозі учасників КОЛА (Велеміна, Ладомир, Свєтозар з Прилук та ін.) було додано та перероблено багато чого. Проект побачив світ 27 жовтня 2007 року. Спочатку це була дуже простенька таблиця анкет зареєструвавшихся. Потім додався каталог сайтів та файлообмінний сервер, потім, десь на початку липня 2008 року проект зазнав кардинальних змін у оформленні та структурі. Було впроваджено блогову систему, десь схожу на таких китів як «Вконтакте» та «Живий Журнал».

На сьогодні залишається ще багато нереалізованих ідей щодо КОЛА, тобто не можна сказати що проєкт повністю готовий, плануєтються нові впровадження задля ще більшої інформативності та наочності.

 

 

3. Скільки користувачів сьогодні зареєстровано у "Колі"? Коли їх приходило найбільше?

 

На сьогодні у КОЛІ зареєстровано 260 користувачів, більшість з них з України, але багато людей з Росії, є учасники з Казахстану (звісно зі слов’янськими прізвищами), Літви, Польщі, Молдови. Навіть, якщо не помиляюся, є хтось з Німеччини зі східнослов’янським походженням. Можна вважати час найбільшої відвідуваності, це десь на початку літа та в середині минулої осені.
 

 

4. Хто є типовим користувачем "Кола"? (за статтю, віком, освітою, родом занять, світоглядом...)

 

Якщо досить узагальнено... то так. За статтю тут десь 60% чоловіків та 40% жінок, віком в основному 18-30 років (але як на мене, було приємним здивуванням, коли побачив, що багато зареєстрованих віком 40-50 років), за освітою десь 70% люди з вищою освітою, але зовсім різним родом занять, від слюсаря до діяча науки. Стосовно світогляду, тут мало чого можу сказати, тому що справа досить особиста... Але так чи по іншому всі користувачи мають відношення до рідновірського руху. Тут і учасники рідновірських громад, і окремі рідновіри. Зустрічаються цікаві особистості з якими приємно поспілкуватись та навіть посперечатись.
 

 

5. Як часто користвуачі зазвичай відвідують "Коло"? Що вони привносять до "Кола"?

 

Буває по-різному. Більшість користувачив періодично заходять, але багато таких, хто заходив один-два рази. Перше і основне, що людина може привнести до КОЛА, це як можно більшу інформацію про себе. Сайт розроблено так, що чим повніше ти заповнив анкету, тим більше можливостей для пошуку інформаціі. Тобто, наприклад, система не показує місто, або область інших учасників, якщо сам користувач не вказав ці дані в своїй анкеті. Думаю, це справедливо. Багато цікавих матеріалів було зібрано та розповсюджено завдяки файлообмінному серверу. Свого часу одна людина виклала 8Гб відеоінформації!

 

 

6. На що (на які сервіси, на яке ставлення) може розраховувати людина, що уперше прийшла до "Кола"?

 

Думаю це здебільшого залежить з чим ця людина прийшла. Все дуже просто. Якщо к вам в дім приходить увічлива, розумна та порядна людина, приходить з добром та бажанням спілкуватися і співпрацювати, то такий гість завжди може розраховувати на теплий прийом, повагу та взаємне прагнення до співпраці. Також і в КОЛІ. Щодо сервісів, то кожен учасник КОЛА може:

 

  • Вести свій блог (щоденник), додавати фотографії, статті, посилання
  • Здійснювати пошук людей близьких за духом та інтересами.
  • Додавати новини, матеріали на головну сторінку.
  • Отримувати актуальну інформацію про слов'янський рух і події у світі.
  • Одержувати розсилання по е-майл, або поштою.
  • Брати участь в обміні файлами, музикою відео.
  • Брати участь в обміні літературою.
  • Брати активну участь в обговоренні й спілкуванні на форумах КОЛО
  • Користуватися каталогом посилань, а також додавати посилання.

 

7. На сайті передбачена складна процедура реєстрації. Навіщо це зроблено? Чи допоміг веб-ресурс "Коло" створенню чогось у реалі? (сімей, громад, підприємств, і т. ін.) Чого саме?

 

Процедура реєстрації пройшла свою еволюцію :). На попередній версії сайту була встановлена дуже проста реєстраційна сторінка. Як показав аналіз бази станом на минулу весну, анкети дуже не інформативні. Тому прийшлось розширити анкету користувача та додати більше обов’язкових полей. Кожна реєстрація перевіряється адміністратором, чи модератором. Це потрібно аби зовсім виключити спамерів (хоча таких ще не було за історію КОЛА – непоганий автоматичний спам-захист), та виключити „випадкових” людей.

На даний момент проект КОЛО допоміг знайти, познайомитися та зустрітися рідновірам, що мешкають у одному місті, також знайти рідновирів у сусідніх регіонах. Стосовно сімей, громад чи підприємств не можу нічого сказати, але думаю все ще попереду, це тільки початок.
 

 

8. Чи є інші аналогічні веб-ресурси? Чим від них відрізняється "Коло"? Якими аналогічними ресурсами користуєшся ти?

 

Якщо мати на увазі такі як ЖЖ... То це дуже великі бази даних, там зареєстровано мільони людей, це перше, і друге те, що вони загального напрямку, а КОЛО суто для рідновірів, звісно зі своїми особливостями. Я б не назвав себе „завсегдатаем” ЖЖ чи «Однокласників», як на мене, там багато непотрібної інформації. У мене є акаунт на «Вконтакте», там іноді спілкуюсь с друзями. А так в основному на форумах.

 

Якщо говорити про рідновірські подібні програми, то можу порівняти лише с проектом „Рід українців-русинів”, яким займається РВ РПВ. Основна різниця з КОЛОМ, це те, що „Рід українців-русинів” розроблено здебільшого як систему розсилань через звичайну пошту, тобто отримати інформацію щодо інших користувачив не можливо.
 

 

9. Хто входить до складу команди "Кола"? Як ви розподіляєте повноваження у команді?

 

Команда КОЛА, це всі зареєстровані учасники, кожен привносить щось своє. Повноваження, обов’язки – все за бажанням та можливостями.
 

 

10. Хто фінансує "Коло"? Чи вистачає ціх коштів на розвиток ресурсу?

 

За історію існування проєкту на нього не було витрачено ні копійки. Я в загалі за безкоштовне в інтернеті :)
 

 

11. Чи можна зараз назвати "Коло" успішним комерційним проектом? Чи є у ваших планах комерціалізація проекту?

 

Ніякої комерціалізації і в планах немає. Не бачу сенсу робити комерцію на таких речах.
 

 

12. Чи буде "Коло" завжди безплатним для своїх клієнтів, чи навпаки - пійде дорогою російських соціальних мереж наприклад "Однокласників"?

 

Поки існує КОЛО в такому форматі як зараз, поки я є адміністратором сайту – всі сервіси будуть безкоштовні. Можливо, коли впровадиться система розсилань через «Укрпошту», то для замовлення такого сервісу потрібно буде оплатити послуги пошти, але це не оплата за інформацію, остання повинна бути безкоштовною та відкритою завжди. Тим паче всередині КОЛА рідновірів.
 

 

13. Які напрямки розвитку "Кола" ти вважаєш найважливішими? Що плануєш додати до "Кола" у першу чергу?

 

Мета ресурсу КОЛО – поширення інформації. Інформація потрібна людині щоб повноцінно жити в суспільстві подібних собі. Тому, думаю, основний напрямок це об’єднання зусиль на співпрацю різних течій та громад рідновірського руху.

Зараз готується система розсилань через електронну та звичайну пошту. До Коляди вийде з друку календар, розроблений Співдружністю громад ТУР, він також буде розісланий бажаючим учасникам КОЛА. Звичайно ж, кожний зареєстрований зможе додавати свою інформацію до такої розсики. Планується також ще декілька сервісів та удосконалень системи, але про це не буду казати. Всьому свій час.
 

 

14. З якими інтернет-ресурсами "Коло" дружить, співробітничає, партнерствує? Чого б ти хотів побажати керівникам тих ресурсів?

 

На сьогодні КОЛО співпрацює десь з десятком сайтів. В основному це обмін банерами.

 

Перелік цих сайтів можна побачити на кожній сторінці КОЛА, або тут http://www.kolo.h.com.ua/kolo.php

 

Окрема співпраця зараз з Інформаційно-аналітичним ресурсом Віче  http://viche.at.ua На КОЛІ розміщена лента новин, йде пошук нових статей та корреспондентів.

 

Взагалі, кожен має робити свою справу, ту яка найбільше довподоби і до якої є хист. Та задля спільного діла, для забеспечення повноцінного життя громад і рідновірів, ми повинні єднати зусилля для конкретних справ, так би мовити „складати в спільний казан” наші зусилля. І в такому разі будуть добрі результати, буде що залишити нашім дітям і буде славен наш Род.

 

Слава Роду! 

 
Категорія: Суспільство | Додав: Богудан (15.12.2008) | Автор: Любомир (Юрій Павлов) + Богудан
Переглядів: 2712 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 1
1 Хорунжий  
0
Хотел бы добавить следующее:
- типичным пользователем кола являються "не присоединившиеся" - язычники, родноверы не входящие в состав крупных организаций - РВ РПВ, ССО СРВ и т.д. (исключением являеться КЯТ). В свое время проводились переговоры с некоторыми организациями. Увы, в основмном - безрезультатные. Один весьма известный в Сети волхв прямо сказал, что члены их громад не будут регистрироваться по умолчанию, потому как проект принадлежит сторонней организации.
- тормозит развитие Кола несколько факторов: проблемы с доступом к интернету у Любомира( надеюсь скоро решаться) и как следствие - временное закрытие ФТП-сервера; описанное выше не желание сотрудничать со стороны представителей крупных языческих организаций.
И, пожалуй главная причина, субкультурность самого языческого движения. Проблемы, которые должно помочь решить Коло для большинства - не актуальны. Потому как увы, но большая часть так называемых язычников - тусовщики. Вопросы взаимодействия на социальном уровне их мало интересуют.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Середа, 24.04.2024, 09:53
Меню сайту
Категорії каталога
Світогляд [45]
Суспільство [39]
Влада [26]
Господарство [9]
Наука [29]
Події [28]
Творчість [11]
Розваги [0]
Офіційні папери [2]
Особи [22]
Промови [3]
Відгуки [9]
Форма входу
Логін:
Пароль:
Наше опитування
Чи подобається Вам наш сайт?
Всього відповідей: 198
Пошук
Друзі сайту
Рунный посох: официальный сайт фестиваля славянских искусств Славянская Библиотека: книги, статьи, языческая музыка разных стилей, клипы языческих музыкальных коллективов, видео, ссылки, юзербары, Вече. Славянский информационный каталог Общество Белые Традиции
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
"Віче" © 2024Хостинг від uCoz