Рідновірський інформаційно-аналітичний ресурс Головна Реєстрація Вхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Богудан  
Гутірка » Кімнати » Обговорення матеріалів "Віча" » сопричастя і допомога хворому
сопричастя і допомога хворому
БудимирДата: Понеділок, 08.12.2008, 13:21 | Повідомлення # 1
Рядовий
Група: Судді
Повідомлень: 11
Статус: Offline
В контексті обговорення цієї статті http://www.viche.at.ua/news/2008-11-18-24, а також у звязку із тим, що стикнувся із дивною позицією деяких рідновірів, а саме - із відмовою допомагати хворому (зокрема - бути донором) у звязку із релігійними переконаннями, хочу запитати про думку відвідувачів форуму, чи має рідновір допомагати хворому? як, якщо так?

А у земли одно имя - Светлая Русь!
В ноги поклонись, назови ее - Мать!
К. Кинчев, "Алиса"
 
ЛюбомирДата: П`ятниця, 12.12.2008, 16:51 | Повідомлення # 2
Рядовий
Група: Судді
Повідомлень: 7
Статус: Offline
Думаю релігійні переконання тут нідочого. Якщо людина не хоче допомагати, то це просто небажання, або неможливість по різним причинам. А домішувати сюди ідеологічно-релігійні питання неможна, тому що рідна віра нікому нічого не забороняє, тобто рідновір може чинити так як вважає за потрібне, але відповідати за свої вчинки повинен сам. Думаю ті люди що ховаються за "релігійними переконаннями" просто бояться брати на себе відповідальність за власні рішення.
Це моя думка стосовно допомоги взагалі.
Стосовно донорства, то не бачу тут нічго надзвичайного. Якщо казати про кров, то при умові наявності нормального здоров*я у донора, доброго харчування, то така процедура не призводить шкоди нікому. Щодо донорства органів, то тут не буду казати, справа дуже делікатна та індивідуальна для кожної ситуації, і діяти треба згідно умов, що склалися.
Щодо статті про голодомор, повністю згоден з Кисельовим, все досить чітко та зрозуміло. Для рідновіра головне - повноцінне життя та продовження роду, всі інші питання виходять із головного.


Слава Роду!
 
БудимирДата: Середа, 17.12.2008, 19:05 | Повідомлення # 3
Рядовий
Група: Судді
Повідомлень: 11
Статус: Offline
Насправді питання розпадається на багато підпитань. І не все так просто вирішувати.
1. Індивідуальність моральної норми пропоную обговорити в іншій гілці http://viche.at.ua/forum/11-8-1
2. під релігійними переконаннями розуміється ряд аргументів:
2.1. Для чого допомагати хворому, який захворів внаслідок власного нездорового способу життя (приміром цероз внаслідок зловживання відомо чим);
2.2. для чого допомагати будь-якому хворому, якщо захворів - така "карма", сам вилізе - така "карма", не вилізе - така "карма";
2.3. для чого допомагати хворому, який за життя помер - свідомо сповідує християнство чи інший занепадницький світогляд;
2.3.1. а якщо хрестили грудну дитину?
2.4. донорство крові шкідливе для донора, бо знаюча людина (приміром медична сестра, що здійснює маніпуляції із донорською кровю) може навести псую і на донора і на пацієнта;
2.5. донорство крові шкдливе і для донора для пацієнта бо з кровю переселяється частина психіки;
2.6. допомога лікуванню хворого за допомогою методів офіційної медицини нерідко означає допомогу вбивству з особливою жорстокістю (тобто є співучастю у злочині не тільки з моральноеточної точки зору);
2.7. хвороба нерідко є наслідком неправильного способу життя декількох поколінь, а не самого пацієнта (гемофілія у євреїв приміром внвслідок шлюбів із сестрами і братами для збереження багацтва в рамках родини);

Чи заслуговують на увагу такі аргументи?


А у земли одно имя - Светлая Русь!
В ноги поклонись, назови ее - Мать!
К. Кинчев, "Алиса"
 
БогуданДата: Четвер, 18.12.2008, 00:04 | Повідомлення # 4
Admin
Група: Господарі
Повідомлень: 14
Статус: Offline
Будимир, є ще один агрумент у двох варіантах:
3.1. Навіщо допомагати чужому, коли допомога потрібна своїм?
3.2. Навіщо взагалі допомагати чужинцям? Хай вони краще зникнуть з нашої землі!!
 
Гутірка » Кімнати » Обговорення матеріалів "Віча" » сопричастя і допомога хворому
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Субота, 20.04.2024, 01:45
Меню сайту
Форма входу
Логін:
Пароль:
Наше опитування
Чи подобається Вам наш сайт?
Всього відповідей: 198
Друзі сайту
Рунный посох: официальный сайт фестиваля славянских искусств Славянская Библиотека: книги, статьи, языческая музыка разных стилей, клипы языческих музыкальных коллективов, видео, ссылки, юзербары, Вече. Славянский информационный каталог Общество Белые Традиции
Статистика
"Віче" © 2024Хостинг від uCoz